Top
image01

Пролетно освежување со боите на „Bata“

Новата пролет-лето 2016 колекција на „Bata“ е создадена да ги впие боите на природата и да ги пренесе врз чевлите и модните додатоци. Интензивни нијасни се наоѓаат на ниските чевли, а флоралните принтови ги разубавуваат патиките, летните сандали и еспадрилите.

Еднобојност е новиот тренд за сезоната која ни следува. Посебно внимание е дадено на секоја боја, на тоа што го претставува истата и какви чувства побудува. Нема повеќе контрасти и комбинации, туку само чисти бои. Следејќи ги овие влијателни модни трендови, „Bata“ го најавува доаѓањето на новите North Star обувки на навлекување, со интензивни нијанси на плетениот горен дел, а истата боја продолжува и на ѓонот. Целосно обоени се и обувките до глужд со ватиран горен дел, украсени со мали кристални детали. Овие чевли се лесни за носење, одговараат на лежерен, но и на поформален изглед, со кои ќе направите силни контрастни издвојувања на целата гардероба. Едноставни и софистицирани, секојдневната облека се комбинира со „витамински модни додатоци“, кои го изразуваат вашиот ведар карактер.

Удобни и практични, новите балетанки со шпицест врв со доза на гламур, ќе го оживеат и ќе дадат карактер на најминималниот и секојдневен изглед. На овие рамни чевли е додадена класа и оригиналност. Новиот моден тренд за сезона пролет-лето ‘16 се балетанките со шпиц кои ќе ви бидат ултра-шик придружници за да оставите впечаток со вашиот стил во секоја прилика.

Оваа сезона не може да помине без цветните принтови кои се „набрани“ на патиките и можете да ги комбинирате за да добиете уникатен спротски изглед. Флоралните мотиви ги има и на салонките, летните сандали и еспадрили. Тие се идеални за комбинирање со летни лелеави фустани, кои само ќе ја развеселат комбинацијата.

Повторно „ин“ се Оксфордките, но овој пат добиваат нови дезени, а земјените тонови преовладуваат на нив, како и на летните чизми, мокасини и сандали. Чизмите се збогатуваат со ресести детали, со кои се навраќаме на хипи стилот од 60-тите и 70-тите години.

Пронајдете го вашиот пар во некоја од продавниците на „Bata“ и означете го доаѓањето на пролетта, оставајќи оригинален моден впечаток.

3691168

3699168

5118124

5133200

5135196

5135200

5137196

5138200

5139196

5141197

5145197

5149197

5155203

5158203

5162112

5169112

5210472

5211479

5213479

5216472

5216479

5218472

5232489

5233478

5233489

5238478

5243482

5243491

5246491

5248482

5286489

5288489

5315119

5316119

5318119

5318120

5416253

5435127

5436127

5438127

5491232

5495230

5496230

5496233

5496254

5497211

5498232

5499211

5613379

5613380

5693388

5696390

5698388

5698390

6615144

6618144

6644193

6698209

7213942

7216942

7233944

7235706

7236956

7239820

7245960

7249960

7295809

7297809

7299809

7613485

7613500

7614485

7614520

7614523

7614529

7615523

7638532

7638537

7643434

7643532

7644511

7646434

7646961

7648434

7690522

7695522

7695541

7916627

7993628

7993629

7993631

7998628

7998631
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *