Top
Највпечатливите модни додатоци на Миланската модна недела

Највпечатливите модни додатоци на Миланската модна недела

Неодамна во Милано беше одржана модната недела на која големите дизајнерски куќи и познати креатори ги претставија своите колекции наменети за сезона есен-зима 2014/15. Меѓу другото, атрактивните манекенки кои дефилираа на пистите промовираа впечатливи модни детали, како: гламурозни ланчиња, прекрасни чанти и рачно изработени прстени. Издвојуваме дел од нив.

modni-dodatoci-esen-zima-2014-15-ilike-mk-002

modni-dodatoci-esen-zima-2014-15-ilike-mk-003

modni-dodatoci-esen-zima-2014-15-ilike-mk-004

modni-dodatoci-esen-zima-2014-15-ilike-mk-005

modni-dodatoci-esen-zima-2014-15-ilike-mk-006

modni-dodatoci-esen-zima-2014-15-ilike-mk-007

modni-dodatoci-esen-zima-2014-15-ilike-mk-008

modni-dodatoci-esen-zima-2014-15-ilike-mk-009

modni-dodatoci-esen-zima-2014-15-ilike-mk-010

modni-dodatoci-esen-zima-2014-15-ilike-mk-011

modni-dodatoci-esen-zima-2014-15-ilike-mk-012

modni-dodatoci-esen-zima-2014-15-ilike-mk-013

modni-dodatoci-esen-zima-2014-15-ilike-mk-014
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *