Top
Мода - Африка

Облечете се во боите на Африка

Се чини дека континентот Африка е неисцрпен извор на идеи кога станува збор за мода, особено во текот на летните месеци. Во прилог кус моден водич.

МАРАМА
Можеби делува како непотребен детал поради високите температури, но доколку изберете пријатна марама изработена од памук или свила ќе се заштитите од штетните сончеви зраци. За да бидете во тренд, носете марами со жолти и портокалови нијанси.

НАКИТ
Веќе е јасно, морате да најдете алки со силни и впечатливи бои. Жолтата е хит ова лето, а во палетата слободно додадете циклама, розова, тиркизна или виолетова со ситни детали во пастелни нијанси.

ФУСТАН
Материјалите на фустанот треба да бидат природни, а кројот полежерен. По однос на боите можете слободно да си поиграте.


Станете наш facebook фан. Ви Благодариме!
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>