Top

Еко – пријателска колекција од H&M

Популарниот шведски поизводител на облека и накит H&M ја објави својата нова, еко – пријателска колекција заштитена со потписот H&M Conscious.
Парчињата облека од линијата Conscious (во превод: свесни) се изработени од памук одгледуван во посебни органски услови, рециклиран полиестер, танцел.. Наташа Поли и супер моделот Бен Хил се заштитни лица за еко – пријателската колекција. Вистинска свежина!!Facebook FAN page
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *