Top

Ели Сааб со видео презентација за есенско-зимската колекција

Либанскиот моден креатор Ели Сааб (Elie Saab) одлучи да ја промовира својата најнова линија на малку поинаков начин, со видео наместо со класични фотографии. Актуелната колекција носи наслов „Strictly Decorative“, а ја карактеризираат големите јаки и изразените струкови. Инспирација за оваа колекција му биле геометриските тела, а во истата преовладуваат четири бои: бела, црна, темно сина и жолта. Промотивниот видео-клип е снимен непосредно пред одржувањето на ревијата.


Станете наш facebook фан. Ви Благодариме!
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *