Top
chester-wallace-iLike-mk-001

„Chester Wallace“ – Ранци за урбани мажи

Патрик Лонг e талентиран илустратор, кој има работено за добро познати брендови како „New Yorker“ и „Target“. Но, исклучителен предизвик му било дизајнирањето на машка линија на ранци за „Chester Wallace“, кои ќе бидат тренди, а во исто време доволно просторни за во нив да собере неколку лименки пиво, или пак алат.

Крајниот резултат погледнете го сами.

chester-wallace-iLike-mk-003

chester-wallace-iLike-mk-002
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>