Top
VS-Show-2014-London-iLike-mk

Погледнете го целото спектакуларно шоу на „Victoria’s Secret 2014“

Victoria’s Secret“ секоја година успева да приреди шоу за кое се зборува со месеци.

Оваа година ревијалното шоу се случи на 2 декември во Лондон, а ТВ премиерата на истото беше пред неполни 48 часа.

На сцената се појавија етаблираните „ангели“ Адријана Лима, Алесандра Амбросио, Кендис Сванапул, Дауцен Крус, Лили Олдриџ, Беати Принсло, Линдзи Елингсон, Карли Клос, Џордан Дан, Џоан Смолс, Сара Сампајо и Шанина Шајк.
Музичкиот дел им беше доверен на Аријана Гранде, Ед Ширан, Тејлор Свифт и Хозиер.

Овогодинешното шоу ќе биде запаметено по 2-та ексклузивни комплети изработени од скапоцени камења и златни додатоци, со вредност од по 2 милиони долари.

Уживајте во спектаклот!
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>