Top
Долна облека за жени од Келвин Клајн, есен-зима 2013/14

Долна облека за жени од Келвин Клајн, есен-зима 2013/14

Американската модна куќа Келвин Клајн (Calvin Klein) обелодени неколку фотографии од најновиот каталогот за долна облека за жени. Заштитно лице е супермоделот Christy Turlington, а црно-белите фотографии ги направи модниот фотограф Mario Sorrenti.

Долна облека за жени од Келвин Клајн, есен-зима 2013/14 (2)

Долна облека за жени од Келвин Клајн, есен-зима 2013/14 (3)

Долна облека за жени од Келвин Клајн, есен-зима 2013/14 (4)

Долна облека за жени од Келвин Клајн, есен-зима 2013/14 (5)

Долна облека за жени од Келвин Клајн, есен-зима 2013/14 (6)


Станете наш facebook фан. Ви Благодариме!
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *