Top

Филм: Silver Linings Playbook

Bradley Cooper кој ја игра улогата на Pat е штотуку ослободен од ментална институција, во која престојува 8 месеци поради тоа што ја фати својата сопруга под туш со професорот по историја. Неговата единствена цел во животот е да ја добие сопругата назад. Почнува да работи на својот изглед и започнува да џогира. Секојдневно налетува на Tiffany (Jennifer Lawrence), сексуално опсесивната девојка која ја запознава на вечерата кај пријателите на неговата поранешна сопруга. Дали Pat ќе успее да ја оствари својата цел и каква улога ќе добие Tiffany во неговиот живот погледнете сами.Кликнете ТУКА за да ги погледнете нашите денешни содржини.

Станете наш facebook фан.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *