Top
Џејми Дорнан

Џејми Дорнан е новиот Кристијан Греј во филмот „50 нијанси на сиво“

Откако Чарли Ханам се откажа од улогата поради лошите коментари, младиот актер и модел Џејми Дорнан ќе ја толкува улогата на млад бизнисмен кој крие мрачни тајни и преферира садо-мазо секс. Џејми се стекна со слава како модел на Келвин Клајн, Диор и Армани, но и со мини улогите во серијата „One upon a time“ и филмот „The Fall“.

Филмот, според хит трилогијата на Е. Л. Џејмс, а во режија на Сем Тејлор-Вуд треба да почне да се снима наскоро. Премиерата е закажана за 1 август 2014 година.

JamieDornan_iLike_mk_002

JamieDornan_iLike_mk_003

JamieDornan_iLike_mk_004

JamieDornan_iLike_mk_005

JamieDornan_iLike_mk_006
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *