Top
Пол Вокер

„Brick Mansions“ – Последниот филм со Пол Вокер

Brick Mansions“ е насловот на последниот филм кој го снимил Пол Вокер. Станува збор за акционен филм чие дејство се одвива во Детроит, а синоокиот актер толкува улога на детектив кој се наоѓа на тајна задача во нарко окружување. Премиерата на филмот е закажана за 25-ти април 2014 година.

За потсетување, Пол Вокер го загуби својот живот на 30-ти ноември 2013 година во сообраќајна несреќа која се случи во близина на Лос Анџелес.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *