Top
ne-pisuvajte-sms-iLike-mk

Вознемирувачка реклама: Не пишувајте пораки на мобилен додека возите!

Националната сообраќајна администрација на САД објави кусо, но мошне потресно видео кое има за цел да ги предупреди возачите да не пишуваат пораки на мобилниот телефон додека управуваат со моторно возило.

Откажувањето од оваа лоша навика може да спаси многу човечки животи!
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *