Top
Budweiser-Super-Bowl-2015-Commercial-iLike-mk

Емотивната реклама на „Budweiser“ емитувана на „Супер Боул“ повторно го расплака светот

Маркетинг тимот на „Budweiser“ отсекогаш знаел како да го привлече вниманието на јавноста, особено кога станува збор за најгледаното шоу во Америка, „Супер Боул“. Минатогодишната приказна „Puppy Love“ е погледната повеќе од 55 милинони пати на Јутјуб, а според сегашните прогнози „Lost Dog“ ќе ја надмине нејзината популарност.

Погледнете ја рекламата. Ви гарантираме дека нема да останете рамнодушни!
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>