Top
Dneven_horoskop_na_iLike_mk

Хороскоп за вторник (15.08.2017)

Овен
Чувствителни сте и имате намален оптимизам. Пожелно е смирено да ја прифатите состојбата на исцрпеност и со намалени физички активности почекајте се’ да помине. Постојат работи кои можете да ги правите а да не ве исцрпат, на пример, да читате некоја книга.

Бик
Задоволни сте. Го постигнавте она за што до скоро само можевте да сонувате. Можеби тоа е една од причините за среќа за која досега само можевте да сонувате. Емотивното незадоволство ви стана секојдневје. Пред вас се големи пресврти.

Близнаци
Одеднаш ситуацијата се менува од корен. Здравјето нагло попушта, а вие се возбудувате беспотребно, нервозни сте и слаби. Причините можат да бидат од емотивна природа. Излез побарајте во патувањата или пријателите. Оставете го партнерот настрана.

Рак
Пожелно е нешто конкретно да преземете, но невидлива сила ве спречува во тоа. Од моменталната ситуација нема да извлечете заклучок. Кога сте во домот, се чувствувате вознемирено, потрудете се да се смирите. Шансата да го остварите посакуваното патување се’ уште постои.

Лав
Евидентни се возбудувања на емотивен план, настанати како последица на пребрзото реагирање на партнерот. Доколку не го запознавте доволно и не умеете да изброите до десет пред да се вклучите во разговор со него, ќе бидете оштетена страна. Пуштете го да зборува.

Девица
Обземени сте од егоистички мисли. Самите придонесовте за тоа, затоа потрудете се да се коригирате. Ако продолжите со ова темпо, може да се разболите. Насочете се кон љубовта. Бидете внимателни кога се работи за здравјето, можни се проблеми со белите дробови.

Вага
Размислете за овековечување на врската или за некој однос што досега не дал плод. Не сакате веќе ништо да трпите, затоа и чувствувате незадоволство. Конечно, сфативте од каде дува ветерот, проблемот го решивте, па ви остана уште финалното пресметување.

Скорпија
Во елемент сте. Успевате максимално да се релаксирате и уживате. Краткиот одмор искористете го за да ги наполните батериите, пред вас се нови животни предизвици. Моментално пријателите и љубовта се заслужни за состојбата на среќа и убавиот изглед.

Стрелец
Преминете од зборови на дело во врска со љубовниот живот и спроведувањето на уметнички замисли. Врската во која сте е многу корисна, но не сте свесни за тоа. Во фаза сте на експанзија на сите полиња, па и на финансиско. Ви недостасуваат возбудувања.

Јарец
Причината за чувство на исполнетост е од индивидуална природа. Чувствувате среќа, бидејќи сте исполнети на полето на уметноста. На емотивен план ситуацијата е непредвидлива, планирате нешто повеќе. Слободните претставници ги очекува нова љубов.

Водолија
Непријатна вест која ако не ја прифатите може да ви го расипе расположението. Положбата во која се наоѓате моментално не е толку безнадежна како што мислите. Со тагата прикривате нешто, но тоа не е решение за проблемите.

Риби
Иако од желбата да влијаете на партнерот и пријателите имате само штета, не можете ништо да направите, тоа е посилно од вас. Морате да се промените зашто тоа ќе ви наштети и во понатамошното функционирање. Внимавајте на здравјето, можни се настинки.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *