Top
Dneven_horoskop_na_iLike_mk

Хороскоп за недела (13.08.2017)

ОВЕН
Веројатно поставеноста на планетите ви дозволува веќе подолг период да се чувствувате одлично. Сите аспекти на вашето живеење се под контрола, па немате никаква причина да се грижите за што било. Успешно ќе склучувате договори од кои ќе имате добра финансиска корист, а веројатно е да ја доживеете и судбинска љубов.
БИК
Ѕвездите ви навестуваат убав период. Сите почнати обврски ќе ги завршите со неверојатна брзина, а потоа ќе се свртите кон нештата кои се поврзани со убавината и љубовта. Имате доволно енергија за да и’ пријдете на една Скорпија која постојано се труди да ви испрати сигнал дека навистина ја привлекувате.
БЛИЗНАЦИ
Сакате да планирате, но понекогаш мора да му се препуштите на задоволството и да сфатите дека некои работи мора да се случат како голема авантура за да се сеќавате на нив многу долго. Претставниците на овој знак кои се занимаваат со интелектуална работа ќе постигнат значителен успех, додека останатите ќе западнат во апатија. <em
РАК
Понекогаш имате чувство дека се’ знаете и дека никој не е попаметен од вас. Можеби и во повеќето случаи сте во право, но никој не сака да биде омаловажен во ваше присуство. Обидете се да бидете малку повеќе флексибилни и ќе видите дека околината ќе ве гледа со поинакви очи.
ЛАВ
Посакувате да бидете заведени, бидејќи ви недостига нечие внимание и љубов. Сепак можеби треба малку да почекате, бидејќи во периодов се’ што ќе ви се случува на емотивен план ќе биде само минлива авантура, на која нема ниту да се сеќавате. Љубовта доаѓа кога најмалку ја очекувате, па затоа мислете и на други нешта.
ДЕВИЦА
Кај вас расположението се менува од ден во ден. Кога ќе помислите дека сте во одлична состојба, ќе се случат непредвидени проблеми кои веднаш ќе ве фрлат во апатија. Мора да разберете дека проблемите им се случуваат на сите и секогаш има излез колку и да ви се чини невозможно на самиот старт.
ТЕРЕЗИЈА
Постојано едно лице ви го буди внатрешниот немир, па затоа не можете да се фокусирате на професионалните обврски. Мора да се дистанцирате и да ја надминете таквата состојба. Ќе треба малку подобро да се покажете кај вашите соработници, бидејќи и тие ќе почнат да се сомневаат во вас.
СКОРПИЈА
Многу ги идеализиравте работите во изминатиов период, па сметавте дека позитивната енергија ќе ве држи уште долго. Но, сега е време да се разбудите и да сфатите дека ништо нема да се случува доколку сами не создадете услови за тоа. Уживајте во моментите со партнерот.
СТРЕЛЕЦ
За вас слободата претставува најголемо задоволство. И покрај обидите на партнерот да ве задржи крај себе, имате потреба да побегнете и да ја сфатите реалноста со поинакви очи. На работното место ве очекува критика од вашите претпоставени, бидејќи повеќето од работите не сте успеале да ги завршите навреме.
ЈАРЕЦ
Проблемите никако да ве одбегнат во овој период. Тамам успеавте да решите дел од нив, пристигнаа нови. Работата ви е најголема преокупација, бидејќи сте познати како голем зависник од неа, но и приватниот живот ви е важен. Семејството ќе застане на ваша страна доколку се одлучите да донесете некоја важна одлука.
ВОДОЛИЈА
Постојано сонувате за некоја романтична љубов, која само што не се случила. Меѓутоа, вие сте и повеќе од свесни дека вашиот карактер е тешко приспособлив на барањата од спротивниот пол. Понекогаш знаете да бидете многу напорни и полни со барања и очекувања, кои за жал партнерот не може да ви ги исполни.
РИБИ
Изразувањето љубомора во однос на партнерот може да ви донесе проблеми со кои нема да успеете да излезете на крај. Внимавајте дали имате право или не, затоа што никој не сака да се оправдува за постапките ако не се чувствува виновно. За да ви се оттргнат мислите од љубовта, сконцентрирајте се на работата.Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *