Top
Dneven_horoskop_na_iLike_mk

Хороскоп за недела (06.08.2017)

Овен
Незадоволни од случувањата, бегате во светот на фантазиите и идеалите. На многу припадници на овој знак ќе им биде дадена шанса, а во игра ќе бидат и доста пари. Планирате некое патување, но не очекувајте да се реализира до крајот на неделава.

Бик
Ви недостасува трпение да се борите. Никој не е во состојба да ги задоволи вашите потреби. Не е ни чудно што сте нескромни, особено женските припадници на овој знак. Внимавајте малку повеќе на здравјето. Можни се настинки.

Близнаци
Пречките се предизвикани од околностите во кои се наоѓате. Не се надевавте, па сега сте незадоволни. Не умеете да молчите и да трпите, туку бучно го изразувате незадоволството. Тоа особено е поврзано со парите кои ги заработувате.

Рак
Функционирате под влијание на изразена интуиција. Внатрешниот глас досега не ве изневерил, па се надевате дека така ќе биде и во иднина. Се’ што е поврзано со фикција, духовно спознание и контакти со луѓе сега засега ќе биде крунисано со успех.

Лав
Чувствителни сте на проблемите поврзани со вашите деца, љубовта и разни други интереси. Наместо да се нервирате, свртете се кон некоја креативна работа, бидејќи имате голем талент. Не размислувајте да го изневерите партнерот. Одолејте му на искушението.

Девица
Клучната тема на денот е љубовта. Самите најдобро знаете за што станува збор: расчистивте многу проблеми, па сега сте на седмо небо. Ве очекува успешна трансакција, но и финансиска добивка. Ќе летате во облаци.

Терезија
Сакате да се откажете од се’. Незадоволни сте, непостојани, со еден збор со вжештена глава. Вразумете се и сфатете дека ситуацијата е комплицирана, но и дека успехот ви е на дофат. Не истурајте го бесот врз својот партнер.

Скорпија
Додека вие се грижевте за сопствените проблеми, партнерот излезе од контрола и се обиде да најде утеха кај вас. Бесот го исфрлате и на целата средина. Главата горе – за ден-два се ќе се среди. Не ги расипувајте односите со луѓето што ви значат.

Стрелец
Некоја ненадејна болест може да ги наруши сите планови. Потребно е да бидете внимателни и да се чувате од секакви насилства, расправии, неверства… Едни ќе се соочат со авторитети, други со партнерот, трети со нешто сосема друго… Бидете подготвени.

Јарец
Бидејќи фантазијата е изразена, не стоите цврсто на земја. Надевајте се на успех во сферата на уметноста и сите оние работи каде што има креативност. Кога станува збор за материјалната и практичната страна на животот, тие се загрозени.

Водолија
Се нервирате од повеќе причини. Парите доцнат, па почнувате да се грижите каков крај ќе има оваа ситуација. Можни се разочарувања на емотивен план, но и влетување во некоја страсна врска што ќе има краток век на траење.

Риби
Свртени сте кон работата и кон здравјето. Проблемите ги решавате на тие теми. Бидете истрајни, бидејќи новите работни идеи бараат трпение докрај. Не движете се во стилот: еден чекор напред, два назад. Од вас се бара трпение и подготвеност за нови предизвици.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *