Top
Dneven_horoskop_na_iLike_mk

Хороскоп за четврток (31.01.2019)

Овен
Бидејќи моментално сте подложни на влијанија отстрана, избирајте го друштвото. Доколку се дружите со ведри личности, тие на вас ќе пренесат дел од својот оптимизам, шансите да ја пребродите кризата на денот се поголеми. Избегнувајте насилни ситуации и личности.

Бик
Денот е идеален за брзо стекнување популарност и успех без многу труд. Се се одвива со леснотија. Единствен проблем е тоа што поволниот период нема многу долго да трае. Затоа искористете го моментот и бидете во право време на право место.

Близнаци
Поради нешто сте загрижени. Не дозволувајте да победи паниката, морате да се борите ако сакате стравот да исчезне. Важно е да направите се што зависи од вас, бидејќи на повеќе околности не можете да влијаете. Доколку ова го разберете, полесно ќе ја пребродите кризата.

Рак
Подложеноста на влијанијата на средината е силна, но од неа можете да имате корист. Бидејќи поседувате интуиција, една особина на припадниците на овој знак е дистанцирање од туѓите проблеми, а со совет да укажат на грешките. Луѓето ќе ви бидат благодарни, ќе ве ценат.

Лав
Само доколку престанете да се наметнувате, ќе имате шанса да бидете задоволни. Познанството или врската која денес ќе ја остварите може да биде многу позначајна отколку што претпоставувате. Најверојатно сакате да се осамите, што е невозможно. Една Скорпија ве прогонува.

Девица
Од партнерот очекувате многу, бидејќи многу и давате. Само со ситничаво однесување можете да го истерате од себе, внимавајте за некои свои постапки. Да ли тоа што сакате партнерот да го исполни, не е претерано? Во љубовта се советува толерантност.

Терезија
Бидејќи одлично се чувствувате, дишите со полни гради. Уживајте во секој момент, не се оптоварувајте со излишни прашања.Ве очекува успех во оние работи за кои сте заинтересирани, но морате малку да се потрудите. Се ќе биде полесно и поубаво отколку што претпоставувавте, пожелни се крупни потези.

Скорпија
Сите денешни постапки бараат многу напор и трпение, резултатите засега не се гледаат. Ќе бидете во можност да воведувате нови работи, да создавате нови животни услови, се со цел и понатаму добро да функционирате. Не ја преценувајте физичката сила и избегнувајте насилство од кој било вид.

Стрелец
Успешен ден за Стрелците. Ако сте родени во тој огнен подзнак, надевајте се на пријатни случувања и финансиски добиток. На можноста за добра заработувачка се укажува од повеќе аспекти. Ве очекува благосостојба и љубов, уживајте додека можете.

Јарец
Придружете им се на Стрелците и уживајте во дует. Сите денешни одлуки и постапки ќе бидат исправни и ќе донесат видливи резултати. Колку сте во состојба да ги прифатите новите работи кои ги налага моменталната ситуацијае е дискутабилно. Умеете да бидете многу инертни.

Водолија
Пред вас е поволна понуда која не смеете да ја пропуштите. Не размислувајте моногу за неа, туку тргнете во акција. Имате поддршка на партнерот, но и покрај се, вие му наоѓате мани. Можеби таа нетрпеливост придонела врската да опстане. Партнерот е секогаш подготвен на нежност.

Риби
Ве очекуваат средби со постари и поодговорни луѓе, но постои можност поради нив да сте загени. Бидејќи здравјето е во прашање, некои Риби ќе бидат загрижени, а некои ќе имаат тегоби. Склоноста кон хронични заболувања моментално е нагласена.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *