Top
Dneven_horoskop_na_iLike_mk

Хороскоп за четврток (29.09.2022)

Овен
Ќе исполните се што сте зацртале. Бидете скромни и реални со вашите идеи, бидејќи златната средина е идеална. Доколку работите ги сфаќате премногу интензивно, можете да доживеет нервен слом. Најважно е да се постигне рамнотежа на духот и телото.

Бик
Денешните активности бараат дополнителен напор доколку сакате да ги завршите по вашиот зацртан план. Дали сте спремни да се изборите со таквата ситуација? Помина времете кога можевте да се однесувате стихиски.

Близнаци
Бидејќи се евидентни препреките, за се што ќе се фатите, ќе чувствувате потреба за осаменост. Не сакате останатите да ве видат нерасположени. Денес зададете се обврски кои ќе можете лесно да ги исполните.

Рак
За незадоволството кое го чувствувате барате конкретна причина. Иако мислите дека се виновни луѓето, работата и семејството- не сте во право. Размислете околу тоа и тргнете во нова насока.

Лав
Благодарение на поволните доживувања среќни сте и задоволни. Направете си го тоа на себе, на својствен, гламурозен начин. Доколку сте осамени, компензацијата ќе ја најдете во слатките, кои на индиректен начин ќе го подобрат вашето расположение.

Девица
Бидејќи ситуацијата на емотивно поле стивна, време е да преземете нешто конкретно. Партнерот ги изневери вашите очекувања, па сега се е залудно. Ни бидете ситничави ако сакате да ја подобрите ситуацијата.

Терезија
Се чувствувате фантастично, среќно и задоволно. Не размислувате за некои обични работи и животни проблеми туку се вртите кон љубовта, уметноста и сл. Се што е добро има и лоша страна, затоа бидете и малку претпазливи.

Скорпија
Како и секој жив човек нормална работа е да се препуштите на некои ситни радости. Ќе ви биде од корист се што е убаво и пријатно за да можете да се препуштите на уживања. Минете го денот со саканото лице.

Стрелец
Бидете реални кога вашите можности се во прашање и однесувајте се во согласност со нив. Само така ќе ги избегнете проблемите од нервна природа. Сето останато се одвива на задоволителен начин. Ќе придобиете нечија наклонетост.

Јарец
Моментите на задоволство имаат и негативна страна. Не ни дозволуваат да напредуваме, така да инстиктивно се препуштаме на уживањата. Неконтролираноста во исхраната може да предизвика проблеми. Денот е поволен за занимавање со уметност.

Водолија
Повеќето Водолии по којзнае кој пат се наоѓаат во состојба на заљубеност. Ќе бидете среќни и задоволни само под услов да расчистите некои работи кои подолго време ве вознемируваат. Ситуацијата ше се кристализира кон средината на август.

Риби
Пред вас само ограничувања. Кој ви е виновен кога на се гледате песимистички. Партнерот го доживувате негативно, склони сте да ги видите само неговите негативни особини. За почеток купете розови очила, ставете насмевка и тргнете во акција.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>