Top
Dneven_horoskop_na_iLike_mk

Хороскоп за петок (26.03.2021)

Овен
Веќе подолго време сте под силно влијание од соработниците и воопшто од околината. Тоа се одразува врз сите сегменти од животот, особено врз приватниот живот. Не дозволувајте коментарите од околината да ја доведат во прашање љубовната или семејната идила. За некој ден се’ ќе се среди.

Бик
Сериозни сте и одговорни. Не се чувствувате добро, што остава свој печат и на околината. Ставовите задржете ги во себе, бидејќи не се в ред, а може да се случи доколку ги кажете да дојде до конфликт. Лавовите и Скорпиите се пречка. Ако не можете да ги избегнете, барем дистанцирајте се од нив.

Близнаци
Оптимизмот се чувствува во воздухот. Се гледаат поволни можности за проектот со кој се занимавате. Сега сте во фаза на собирање знаење и користење разни искуства. Среќните околности ви се насмевнуваат, па искористете ги.

Рак
Работете повеќе нешта истовремено, а тоа влијае на квалитетот. Бидејќи желбата да се докажете е силна, но и желбата за самотија, а изолацијата е добар начин да ги проширите своите хоризонти. Добро се чувствувате. Конечно пронајдовте мир.

Лав
Сите ваши потфати се одвиваат бавно и макотрпно. Можеби тоа е субјективно доживување, но сознанието дека луѓето на кои може да се потпрете во секое време е болно. Ви се советува одмор со лесна литература и слушање музика.

Девица
Среќни пресврти испратени со ненадејни промени на судбината ги прави наредните моменти интересни. Доколку не сте на годишен одмор или ако размислувате за договори и финансиски трансакции сега е поволен период за тоа. Искористете ја оваа шанса, наредната долго ќе ја чекате.

Терезија
Сериозни и одговорни сте. Долго посакувате да се поместите од мртва точка и животните шанси да се подобрат, но тоа е многу тешко. Немате трпение. Денес ќе бидете нагласено нервозни и напнати, а тоа прв ќе го почувствуваат вашиот партнер и фамилијата, пред кои немате контрола.

Скорпија
Одите од крајност во крајност. Чувствувате дека сте силни и подготвени за водење на животните битки за побрзо да излезите од контрадикторното расположение. Притисокот во градите не се намалува. Тешко ви е. За утеха, ситуацијата наскоро ќе се промени.

Стрелец
За нешто се надевате, многу очекувате и однапред се радувате. Со причина затоа што некое лице ќе ви подготви голема радост и нешто ќе ви подари. Кај повеќето стрелци тоа се однесува на одење во странство, додека помладите работат на проширување на семејството.

Јарец
Сериозниот пристап кон проблемите е карактеристичен за вас. Ве боли мислата дека сте сами кога имате проблеми, а толку се трудите во решавањето на туѓите проблеми. Подгответе се за здравствени проблеми со коските и со забите. Обидете се навреме да ги санирате.

Водолија
Се’ е лесно и едноставно, бидејќи најмалите ве прават среќни и ви влеваат надеж дека полесно ќе ја надминете кризната состојба. Денот ќе биде во знакот на убавите нашта, славење, дружење, љубов и хоби. На моменти во втор план го ставате здравјето. Со близнаците наоѓате заеднички јазик.

Риби
Се наоѓате во безнадежна ситуација или барем вам така ви се чини. Но, најверојатно станува збор за второто. Сите варијанти се во игра кога се работи за рибите. Мора да ја зајакнете практичната компонента, да се занимавате со нешта кои ја зголемуваат сигурноста. Тоа ви недостасува.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *