Top
Dneven_horoskop_na_iLike_mk

Хороскоп за петок (24.01.2020)

Овен
Избегнувајте ги различните ситуации што можат негативно да влијаат врз вашето работно место. Во период кога се ви поаѓа од рака, не ви се потребни никакви несогласувања со соработниците. Не дозволувајте нечија сервилност да ги наруши вашите реални очекувања на професионален план. Ви пречи сознанието дека на саканата личност и’ недостига емотивна храброст или инспирација.

Бик
Приказните што доаѓаат до вашите уши, секако, негативно ќе се доразат при градењето на ставот околу вашата работа. Бидете внимателни и не избрзувајте, бидејќи околината колку и да сака да ви помогне во преден план секогаш го става личниот интерес. Саканата личност постојано се труди да ви ги исполни потребите, затоа имајте малку повеќе разбирање за неа.

Близнаци
Непотребно се вплеткувате во нечија замка, од која тешко ќе можете да се извлечете. Би било подобро доколку вашите интелектуални способности ги истакнете во сосема друга насока, каде што нема да зажалите за донесената одлука. Важно е да го зачувате личното достоинство и доброто расположение при средбите со саканата личност.

Рак
Имате интересни идеи на кои вашата околина гледа со одобрение. Сега сте во фаза кога сите работни задачи ги извршувате со леснотија, па оттаму немате никакви причини за грижа. Не двоумете се при донесувањето на некоја конечна одлука, бидејќи не можете ништо да изгубите. Планетите велат дека ова е за вас одличен период.

Лав
Доколку сте искрени или одговорни за она што го правите, тогаш не дозволувајте да ве предомисли нечија забелешка или приказна. Постапете согласно вашата совест, бидејќи најважно е да ја оправдате довербата на оние што веруваат во вас. Во средбите со саканата личност, би било добро да прифатите варијанта што ќе биде поволна за двајцата.

Девица
Ако не ви се допаѓа нечија улога или однесување на работното место, тогаш е крајно време да им се обратите на претпоставените и со тоа да спречите голем конфликт. Зачувајте ја присебноста на духот и трпеливоста се’ додека не стивнат негативните страсти во вашето опкружување. Во меѓувреме, дозволете си мало емотивно задоволство со партнерот.

Терезија
Вашиот ентузијазам или големата смелост можат да бидат сфатени на различен начин. Затоа внимателно избирајте ги зборовите што ги користите во друштво на вашите бизнис-партнери или во јавниот живот. Не правете си дополнителни проблеми на самите себе, доколку за тоа немате реална потреба. Покажете му на партнерот дека добрата волја и интересот понекогаш значат повеќе од скапите подароци.

Скорпија
Од работата имате големи очекувања, чија реализација повторно ќе мора да почека. Внимателно проценет ги потезите што ги влечете во средбата со соработниците. Добриот глас надалеку се слуша, така што позитивната реклама би можела да ви донесе и добар материјален успех. Некој постојано ја расипува вашата љубовна идила.

Стрелец
Се наоѓате во извонредна можност да напредувате на професионален план, па затоа не двоумете во прифаќањето на работните задачи. Одлучноста и упорноста секогаш носат позитивни резултати, затоа нема потреба за лажна скромност и бегање од фактите. Размилсувајте за изборот која личност би можела да одговори на вашата емотивна природа.

Јарец
Сосема вие јасно дека некој постојано се обидува да ги загрози вашите материјални интереси кои се поврзани со работното место, но вашата упорност е посилна. Морате да се соочите со неповолната позиција и борбата во која ќе вложите многу, а ќе добиете малку. Употребете го вашето најголемо оружје-разумот. Во однос со саканатa личност, лесно ќе ги осварите намерите.

Водолија
Доколку ви недостигаат точни информации за ситуацијата на вашето работно место, не избрзувајте со заклучоците и дозволете времето да ја реши енигмата околу вас. Сите проблеми се решаваат кога имате со кого да ги споделите. Бидете доволно нежни и суптилни пред партнерот, па не одбегнувајте да се препуштите на чуствата и емотивната инспирација.

Риби
Доколку некој се обиде да ја критикува вашата работа, покажете доволно сила и храброст да докажете дека не е така. Важно е да го подобрите вашиот рејтинг или да се прилагодите на околината, со цел да имате соодветна улога во околината. При средбите со саканата личност, почитувајте го заедничкиот договор за кажување на вистината.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *