Top
Dneven_horoskop_na_iLike_mk

Хороскоп за понеделник (23.09.2019)

Овен
Сакате голем дел од идеите и плановите да ги спроведете на дело, а не сте свесни за можностите. Бидете внимателни, бидејќи може целосно да се исцрпите. Доколку сте учесници во сообраќајот, потрудете се да ја задржите концентрацијата.

Бик
Благодарејќи на енергијата, тргнувате во нови походи. Тие се однесуваат на љубовта и уметноста. Бидејќи некои работи сте ги расчистиле со себеси, на проблемите им пристапувате на нов начин.

Близнаци
Ова е исклучително креативен и пријатен ден. Се занимавате со работи кои ги сакате. Премногу сте енергични, и тоа поради среќата што ја чувствувате. Заљубени сте и тоа ви носи добро расположение.

Рак
Се чувствувате силно и тоа ви помага да ги пребродите сите напори. Морате да се приспособите на правилата за игра што ви ги наметнуваат други. Бидете внимателни, бидејќи нервниот систем не е на завидно ниво.

Лав
Потрудете се да се дистанцирате од околината. Бидете свесни дека сите имаат проблеми, па најдобро е смирено да им пријдете. Избегнувајте ги расправиите кои може да ве оптоварат.

Девица
Бидете подготвени, бидејќи ова е хиперактивен ден во кој нема да мислите на здравствените проблеми. Младите припадници размислуваат за патување. Оптимисти сте и очекувате успех.

Терезија
Премногу инвестирате во врската без да размислите претходно. За да го пребродите тој период, свртете се кон убави работи, особено кон уметноста. Пронајдете го вентилот за да го исфрлите незадоволството.

Скорпија
Конечно можете да земете здив, бидејќи многу работи се искристализираа. Доколку сте паметни, ќе успеете да го извлечете максимумот од ситуацијата. Тоа особено се однесува на партнерот.

Стрелец
Ова е одличен ден за љубов и за убави чувства. Тргнете во акција, ќе ви се случат интересни работи. Надевајте се на големи промени кои со себе носат сериозни одговорности.

Јарец
Незадоволни сте од влијанието што доаѓа однадвор. Морате да ги претворите во дела сите идеи. Доколку продолжите да се грижите, работите можат да станат полоши. Но, се’ е минливо.

Водолија
Доколку упорно инсистирате на некои работи, на крај може да бидете незадоволни. Бидете оптимисти и гледајте ја убавата страна на работите. Заљубени сте, но несигурни во себе и во својот шарм.

Риби
Задоволни сте и среќни, бидејќи го добивте сето она на што се надевавте. Уживајте во деновите што се пред вас. Потрудете се да бидете креативни и не дозволувајте да ве совладаат мрачни мисли.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *