Top
Dneven_horoskop_na_iLike_mk

Хороскоп за понеделник (22.08.2022)

Овен
Многу е важно во наредните денови да бидете трпеливии да пристапите сериозно. Освен тоа, немојте да ризикувате, туку сериозно сфатете ги финансиските потфати. Ви претстои убава љубовна средба.

Бик
Размислувате за уште една работа, но мали се шансите покрај моменталните обврски да се посветите на тоа на вистински начин. Приливот на средства е задоволувачки, но наближува се подобар период. Во љубовта е постабилно.

Близнаци
Не инсистирајте на превземање на важни работни задачи, зашто не сте подготвени за тиа. Може да се случи да одработите полошо. На полето на финансии ве очејува стабилна недела. Здравјето е добро.

Рак
Искористете го своето слободно време. Не дозволувајте да ве спречат лошите односси во семејството. Постои можност да ви се јави пријател со кој не сте биле во контакт долго време. Здравјето е добро.

Лав
На почетокот од денот ќе имате желба деловната ситуација да ја превртите во своја корист и тоа дипломатски. Придвижувањето е сигурно доколку важните разговори не ги одложите за друг ден. Здравјето е добро.

Девица
Од денеска ќе почувствувате промени кој ќе започнат со претерана чувствителност и повлекување. Во наредните неколку седмици бидете храбри, штедете енергија, водете здрав живот и мислете позитивно.

Терезија
Денес се ќе биде во знакот на парите. Од она што ќе ги направите ќе зависи и висината на добивката. Здравствено добро се чувствувате. Повремено ве мачат болки во рбетот.

Скорпија
И понатаму сте активни, разговорливи и многу вредни. Штета што немате доволно време за се што ќе замислите и брзо да реализирате. Потребно е да се фокусирате на едно по едно и да го искористите својот голем потенцијал.

Стрелец
Полето на кариерата се уште е загрозено. Склони сте кон кавги со постарите колеги. На емотивен план сте задоволни. Врската е постабилна. Мали се шансите некој да ја наруши идилата. Здрвјето е добро.

Јарец
Само стрпете се уште малку. Ве очекува поубав, поинтересен и поуспешен педиод. Можен е почеток на врска со некој кој е веќе зафатен. Малју сте подепресивни од вообичаено. Здравјето е добро.

Водолија
Емотивно го преживувате секое случување на работа, што не пријатно или добро за вас. Потребно е да се соочите со ситуацијата и да ја истерате правдата. Во семејството владее хармонија. Здравјето е добро.

Риби
На работа ве очекуваат убави вести. Финансиската ситуација само денеска ќе биде малку полоша. Вие сте опуштени, но партнерот не е. Се премислува во врска со нешто и многу е напнат. Здравјето е добро.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>