Top
Dneven_horoskop_na_iLike_mk

Хороскоп за петок (20.05.2022)

Овен
Решавате битни работи, повлекувате исправни потези и ја сфаќате ситуацијата во која се наоѓате. Станувате сигурни во себе, што е позитивна страна на кризата во која сте. Проблемот е решен, треба да тргнете понатаму. Нервозата е нормална последица на желбата за перфекција.

Бик
Нека не ве изненадат љубовните стресови. Партнерот врши притисок со желба да ги искористи сите ваши слабости, бидејќи во овој случај тој е појак. Може да ве уценува, а има шанси и да постигне успех. Бидете внимателни со нервниот систем.

Близнаци
Тешко ќе ви биде да се дистанцирате од сe. Ви се нуди шанса да напредувате, па не е пожелно да го пренесувате своето расположение. Партнерот е разочаран од вас, затоа потрудете се да се промените, тој не го заслужува тоа.

Рак
Партнерот ќе ја увиди својата грешка и ќе падне на колена пред вас, молејќи да му простите. Бидејќи сте злопамтило и одмаздољубиви, тоа не ви паѓа на памет. И покрај тоа што ја преувеличивте неговата вина, тоа е единствен начин да дојдете до целта.

Лав
Мора да се приспособите на новонастанатата ситуација, и покрај тоа што не ви е пријатно. Релативно сте здрави, па може да вложите дополнителен напор во ситуација која бара молскавична акција. Чувајте се од повреди.

Девица
Морате да преземете конкретни потези во врска со партнерот. Иако чувствувате потреба за посебни задоволства, ќе бидете во ситуација да ги засукате ракавите и да ги компензирате слабостите со лицето со кое сте во врска. Кога ќе размислите подобро, сфаќате дека сте идеална комбинација.

Терезија
Ве очекуваат многу обврски, но ќе ги завршите онака како што најдобро умеете – достоинствено и без голема врева. Можете да се најдете во ситуација да исправувате туѓи грешки. Како и да е, ќе биде напорно, но мора да бидете трпеливи, бидејќи сте биле и во полоши ситуации.

Скорпија
Компензација за сите незадоволства, првенствено за емотивните, наоѓате во работата. Занимавајте се со работи што ги сакате и ќе бидете задоволни. Успехот повеќе ви одговара отколку убавите зборови, за него сами сте заслужни. Ја фасцинирате околината со своите квалитети.

Стрелец
Сите ваши квалитети доаѓаат до израз. Никој со таков фанатизам не ги извршува задачите како вие. Проблем настанува кога немате обврски, сфаќате дека не можете да излезете на крај со себе. Размислете зошто е тоа така. Ако не сте во состојба сами да најдете одговор, посоветувајте се некого.

Јарец
Нека не ве изненадат љубовните стресови. Партнерот врши притисок со желба да ги искористи сите ваши слабости, бидејќи во овој случај тој е појак. Може да ве уценува, а има шанси и да постигне успех. Бидете внимателни со нервниот систем.

Водолија
Креативни сте и уметнички настроени, затоа денес може да извлечете корист. Но, внимавајте, лесно може да дојдете до материјална добивка. Не е лесно сознанието дека живеевте во илузија и дека слепо му верувавте на некого.

Риби
Ситуацијата бара конкретни потези, а вие по малку сте неодлучни. Свесни сте дека последиците може да бидат сериозни, затоа не впуштајте се лесно во игра ако сакате загарантиран успех. Ви одговара да работите во осаменост, тогаш до израз доаѓаат вашите скриени квалитети.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>