Top
Dneven_horoskop_na_iLike_mk

Хороскоп за петок (19.11.2021)

Овен
Влеговте во период одличен за стекнување материјални и духовни вредности. Некои ќе им даваат предност на првите, но ќе си дозволат и да трошат без сопирачки. Кога станува збор за пари, одите од крајност во крајност – или штедите или трошите без крај. Разменете искуства со пријателите со желба да го решите проблемот.

Бик
Полни сте со оптимизам и силна волја да го завршите започнатото. Мора да ставите контрола на егоизмот, посебно во односот спрема партнерот. Зар не сте забележале дека се обидува да и’ побегне на вашата контрола, како што всушност и вие бегате од неговата? На слободните Бикови новата љубов им ги расипува плановите.

Близнаци
Самите сте си најголем пријател. Затоа подробно анализирајте ги своите досегашни постапки, како и постапките на другите, па ќе сфатите кој, всушност, е во право. Можеби сте претерале со осудување на некои лица од блиската околина, а можеби и тие не ве сфатиле на вистински начин, па вашето лутење е беспричинско.

Рак
Се занимавате со себе и со оние работи што ви претставуваат задоволство. Под услов да претерате во тоа, исправно ќе постапите. Бидејќи можноста да скршнете во ексцентричност е присутна, почнете интензивно да се дружите со пријателите и со нив да разменувате искуства. Можеби ќе ги инспирирате да ви дадат деловна поддршка.

Лав
Не ви е важно само да ве цени околината, туку и парите. Мора да водите сметка за она од што се живее. Влеговте во поволен период за јавна работа, така што воопшто нема да останете незабележани. Опасноста демне во вид на ароганција и препотентност, но треба да се изборите со тие мани.

Девица
Периодот е поволен за оние што се занимаваат со право, филозофија или проучување странски јазици. Во овие области со минимум напори ќе постигнете максимални резултати. Иако по природа сте практични, лесно можете да западнете во ситуација што ќе ја блокира оваа ваша особина.

Терезија
Имате чувство дека парите ви се лизгаат низ рацете. Чувството е исправно, зашто желбите секогаш се поголеми од можностите, дури и кога сте богаташ. Успешно закрепнувате од здравствените проблеми. Многу Терезии имаат проблеми со машко лице, било да станува збор за родител, партнер или шеф.

Скорпија
Многу осамени Скорпии, конечно, ќе ја сфатат предноста на животот во брачна заедница. Доколку не ја легализирале врската, еве можност! Ако токму овие денови склучувате брак, шансите за тој да успее се големи. Заборавете на потпишување деловни договори и земајте повеќе витамини.

Стрелец
Влеговте во нова работа, во која доаѓаат до израз вашите организаторски способности. На извесен начин емотивно ќе се средите. Иако бевте особено нервозни, домашните ве трпеа знаејќи дека таа состојба е минлива. Сега предано им се посветувате, зашто до некаде се чувствувате виновно.

Јарец
Бидејќи имате замислено дека сте незадоволни со својот емотивен живот, ќе фантазирате да ги измамите партнерот. Тоа, за среќа, најверојатно нема да го направите, зашто сте лице што е засегнато од морални вредности. Доколку треба да спроведете такво нешто во дело, на постојаниот партнер ќе му врачите „црвен картон“.

Водолија
Потребата за сигурност од материјална природа моментално е нагласена. Несигурноста во себе и нерасположението вешто ги прикривате. Не сакате никој да добие впечаток за вас како за слаба и неуспешна личност. Затоа живеете со внатрешен притисок, ја потиснувате нервозата.

Риби
Сфаќате дека само менувајќи го амбиентот, можете со успех да закрепнете од напнатоста што сте ја потиснале. Планирате патување. Сознанието дека тешко може да влијаете на некои работи, без основа, ве доведува до блага нервоза. Ќе се обидете во друштво на истомисленици да заборавите на проблемите и ќе успеете во тоа.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>