Top
Dneven_horoskop_na_iLike_mk

Хороскоп за среда (19.01.2022)

Овен
Потрудете се да ги промените ставовите, погрешни се. Односите со партнерот ги градите со доверба. Секоја ситуација со врската ја држите под контрола. Се плашите да не изгубите нешто важно.

Бик
Низ глава ви се мотаат романтични мисли. На моменти сте депресивни, но штом се вратите на спомените, веднаш ви е подобро. Потрудете се да ја задржите енергијата ако сакате да ја одржите здравствената состојба. Ве очекуваат многу изненадувања.

Близнаци
Се колебате помеѓу желбата за слобода и потребата за врзување. Љубоморни сте, неумерени и наклонети на болести. Потрудете се да се изборите за сопственото незадоволство. Ако не ви успее, почнете да се советувате со пријател.

Рак
Мудро се раководите врз претходно искуство. Не повторувајте ја истата грешка. Моментално сте ангажирани со друштвото, па настојувате да функционирате на најдобар можен начин. Имате силен импулс кога станува збор за емоциите.

Лав
Размислувате практично и се насочувате кон работи од кои имате корист. Ги елиминирате чувствата, а неодлучноста во љубовните прашања ја елиминирате со работа. Моментално се раководите на моралните принципи.

Девица
На памет ви паѓаат само забави, љубов, задоволства и дружење. Во друштво со саканото лице заборавате на работите што ви создаваат грижи. Наредните денови очекувајте плима на емоции и убави моменти.

Терезија
Преокупирани сте со многу работи, па не сфаќате колку трпеше семејството поради тоа. Во фаза сте на донесување одлуки за преуредување на животниот простор. Намалете го консумирањето слатки работи поради шеќерот во крвта.

Скорпија
Расправиите на емотивен план се директна последица на површните односи со спротивниот пол. Ситуацијата бара приспособување. Не сте секогаш во право, а ако сте, партнерот е нервозен, бидејќи вие доминирате.

Стрелец
Доколку најдете средина помеѓу материјалното и духовното, добро ќе се чувствувате. Претерувате во секој сегмент од животот, а тоа влијае на психичкото здравје. Парите ви се потребни, штедете.

Јарец
Зголемена е потребата за флерт и љубовни авантури. Бидете свесни дека сe што е добро има и лоши страни. Ве очекуваат забави и романтични излегувања. Настојувајте да изгледате убаво и да заблескате до полн сјај.

Водолија
Задоволни сте и настојувате да оставите добар впечаток. На емотивен план сакате сe да функционира беспрекорно. Доколку, пак, нешто не ви штима, губите контрола над себе. Во секој момент ви одговараат луксуз и различни задоволства.

Риби
Денот е во знакот на дружењето и на пријатните контакти. Имате современи сфаќања за љубовта, а тоа на многумина не им одговара. Сакате да го заведете партнерот на различни начини и тоа ви успева. Одлична здравствена состојба.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>