Top
Dneven_horoskop_na_iLike_mk

Хороскоп за понеделник (12.11.2018)

Овен
Партнерот ви верува повеќе од порано. На работа имате нечија поддршка и се’ е релативно добро. На ваквата позитивна хороскопска ситуација се надоврзува и здравствената состојба. Дијагнозата е едноставна – здравјето е добро.

Бик
На планот на љубовта успешно ги надминувате сите потешкотии. Иако на полето на работата направивте неколку лоши процени, сепак на крајот се’ ќе биде во ред. Внимавајте на здравјето, зашто наближува нестабилен период.

Близнаци
Потребно е да ги активирате сензорите за љубовната состојба, зашто партнерот е многу конфузен. Истата внимателност потребна е и во работата. Изгледа дека некој пред вас ќе успее да ја достигне посакуваната позиција. Здравјето е чувствително.

Рак
Што се однесува до љубовта, на емотивен план нема проблеми. Што се однесува на деловните перспективи, време е повеќе да се ангажирате. Можете малку да се олабавите по прашањето на здравјето, зашто тоа ќе биде добро.

Лав
Љубовната состојба ви е таква, што повеќе ви годи да бидете сами. За работата имате направено план од кој нема да се откажете, а и не би требало. Потребна е малку поголема внимателност, зашто здравјето може да биде чувствително.

Девица
Во љубовта, веќе подолго време владее вистинска мешаница, а вие не се обидувате да ја расчистите. На деловен план, ако ја промените работната тактика, ќе имате повеќе успех. Надежно е тоа што здравјето е многу подобро.

Терезија
Во љубовта владее голема неизвесност. Врската се’ уште трае, но прашање е до кога ќе биде така. Работата нема да ви претставува проблем. Треба да го завршите започнатото. За подобро здравје, избегнувајте ги пороците.

Скорпија
На љубовен план, многу заблуди ве спречуваат да се олабавите. Не треба да се олабавувате ниту на работа, зашто токму сега е моментот за акција. Само тргнете напред. Водете сметка и за здравјето, зашто е чувствително.

Стрелец
Mалку сте вознемирени и ве нервира тоа што не знаете што мисли партнерот. На работа го привлекувате вниманието врз себе, но претпоставените не се сигурни во вас. Здравјето е добро.

Јарец
Живеете во период на љубовна хармонија во која владее меѓусебно разбирање со партнерот. Успехот во работата повеќе зависи од околностите, отколку од вас. Тоа влијае и на здравјето, каде што е присутна речиси хронична нервоза.

Водолија
За позитивно љубовно расположение ви годи друштвото на помлади личности. На работа ќе бидете успешни само ако повеќе верувате во себе. Ваквите љубовно- деловни аспекти придонесуваат за добрата здравствена состојба.

Риби
Денеска сте особено сентиментални и романтични. На работа колегите се’ почесто се согласуваат со вашите предлози. На здравствен план и генерално се чувствувате се’ подобро.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *