Top
Dneven_horoskop_na_iLike_mk

Хороскоп за вторник (12.02.2019)

Овен
Внимателни сте. Денот го минувате размислувајќи за тоа како да стекнете признание од околината . Бидејќи ви недостасува самоконтрола, а притоа свесни сте за својот недостаток, па мора се дистанцирате. Обратете внимание на партнерот: тој прикрива дека не му угодувате. Шармирајте го со покана за излегување, илисо подарок.

Бик
Во конфликтна ситуација сте, пред се сами со себе. Бидејќи сте свесни дека што и да направите, едно каење не ви бега, мора да донесете одлука: затоа замижете и пресечете. Било какво решение е подобро од неизвесност. Иако околностите бараат тимска работа, повеќе ви годи независност. Испочитувајте ја оваа своја потреба.

Близнаци
Амбициозони сте, но бидејќи нереално да проценувате ситуацијата и сопствените можности, може да бидете жртва на неуспех. Тоа доведува до нервоза, егоизам и непопустливост. Насочете се само кон една работа. Расплинатоста на повеќе страни доведува до лошо функционирање и недоразбирање со околината.

Рак
Се натпреварувате и ги докажувате сопствените вредности, притоа убедувајќи ја околината во некои свои идеи. Ви годат авантури придружени со екстравагантни постапки. Не можете да избегнете нервоза, иако вашето однесување помалку-повеќе е под конторла. Доколку размислувате за патување, ќе ви биде полесно.

Лав
Незадоволството од комуникацијата е само последица од желбата за докажување и критикување на сите што ќе ви се најдат на патот. Себични сте е и неусогласени, а и конкретните настани не ви одат во прилог. Мора да поведете повеќе сметка за здравјето. Доколку енергетски се исцрпувате и трошите на бесмислици, ќе бидете во неволја.

Девица
Бидејќи добро функционирате во заедница, ќе биде вистинска штета ако не се свртите кон луѓето. Полесно и потолерантно прифатете ја разликата во однос на околината, па сите денешни настани ќе бида исклучително поволни. Од вас се бара да се ангажирате. Успехот ќе биде неминовен.

Терезија
Раздразнети сте и како вообичаено барате влакно во јајце. Доколку се стрпите и се посветите на работата која бара максимална ангажираност, имате шанса да го заборавите лошоко функционирање. Од вас зависи да превсемете нешто поконкретно за да се чувствувате подобро. Се е пид ваша директна контрола.

Скорпија
Имате успех во игрите на среќа, спорт, рекреација и финансиски спекулации од различен вид. Ако направите добра стратегија и ги насочите активностите на адекватен начин, ќе се чувствувате добро. Потребата за нежност е изразена, па ако приликите тоа го дозволуваат, обидете се да ја реализирате.

Стрелец
За бурните емотивни реакции придружени со изливи на бес, на некој начин имате оправдување. Евидентно е дека единствено вие сте во загуба поради таквото однесување. Вклучете го разумот во комуникацијата и скротете ги „ниските страсти“. Доколку планирате конкретна акција во врска со животниот простор- дојден е вистинскиот час.

Јарец
Неуморни сте. Се обидувате да излезете од шаблон, борејќи се сопствените слабости. Енергијата на еден Овен од непосредна близина ќе ви помогне да се изборите со срамежливоста и подобро да функционирате. Доколку бидете полежерни, ќе видите дека трудот се исплател. Во спротивно, можни се проблеми, па изберете!

Водолија
Во фаза сте на подобрување на материјалните услови за живот. Пожелно е да не се претерува во потрага по вредностите од финансиска природа. Насочете се во пронаоѓање на подлабока смисла на животот. Рамнотежата помага да дојдете до душевен мир. Искористете го конкретно исклучителниот работен капацитет.

Риби
За чудо, повредни сте од вообичаено. Бидејќи се што е добро има и лоша страна, во конкретниот случај избегнувајте ги непромислените потези, зашто може д аима проблеми. Повредите и кавгите се на листата на опасности. Со разумно однесување и внимателност ќе ги избегнете ризиците и одлично ќе функционирате.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *