Top
Dneven_horoskop_na_iLike_mk

Хороскоп за вторник (11.06.2019)

Овен
Дојдовте до заклучок дека не вреди да се нервирате. Ги откажувате сите стари обврски со недеж дека набрзо ќе добиете нова. Ќе бидете во ситуација да анализирате туѓи проблеми. Тоа нема тешко да ви падне, на тој начин ќе ги потиснете своите.

Бик
Конечно почнавте да преминувате од зборови на дела. Соработницте безрезервно ви веруваат а имаат и причина за тоа. Планирате да контактирате со странство, сонувате за далечни предели . Оптимисти сте и одлично се справувате со проблемите.

Близнаци
Крајно време е да почнете да се занимавате со нешто креативно. Почневте многу да заборавате, направере список и придржувајте се до него. Заморот е последица на напорниот период кој го имавте, затоа и одлуката за одмор е исправна. Ако сакате да имате мир, исклучете го телефонот.

Рак
Работите не одат онака како што сте испланирале. На момент заборавете на неуспехот и препуштете се на ситни радости. Партнерот ви е многу битен , но мора да бидете и многу трпеливи. Насочете се кон пријателите и рекреирајте се.

Лав
Постојано некаде брзате, но тоа не ви пречи бидејќи сте во добра форма. Финансиската ситуација се подобрува , па затоа и размислувате за летување. Партнерот повремено ве излудува а и вие него. Наскоро следува промена на квалитетот на врската и тоа на подобро.

Девица
Во прв план ви е работата за која пресудна е комуникацијата. Премногу очекувате од работата, а и ќе успеете бидејќи разработивте се до детаљи. Ќе добиете радосна вест или писмо. Во мислите сте со саканата личност. Потрудете се да го шармирате партнерот и направте тој да направи нешто корисно.

Терезија
И покрај тоа што многу очекувате од наредните случувања, можни се разочарувања. Работата и парите може да задоцнат, но не по ваша вина. Попасивни сте од обично, но тоа воопшто не ви пречи бидејќи сте насочени кон партнерот. Некои од вас се во тајна врска, бидете внимателни.

Скорпија
Моментално не сте способни да донесувате бити одлуки, затоа потрудете се да одложите се што е во таа насока. Потрудете се да бидете трпеливи и да го почекате вистинскиот момент. Извлечете порака од моменталната ситуација ако сакате да ја пребродите кризата.

Стрелец
Искористете го моментот, бидејќи со одлучна акција ќе ги решите проблемите. Поделени сте помеѓу желбата и фантазијата. Не ви е лесно, но морате да бидете трпеливи. Успевате да го остварите тоа што сте го наумиле, бидејќи не се откажувате лесно. Насочете се на здравјето.

Јарец
Потрудете се да се занимавате со убави работи. Ќе успеете само ако сте трпеливи и со ладна глава. Слободните моменти се идеални за љубов и уживање. Со пријателите долго не ссте се виделе, контактирајте и освежете го дружењето. Некој се труди да ве изнервира бидете цврсти.

Водолија
Денот го поминувате лудо и незаборавно. Се се одвива спонтано , а вие спремно ги прифаќате предизвиците. Работата е во втор план, не пред емоциите и страстите. Партнерот ќе ве изненади, размислувајте трезвено и најдете компромисно решение.

Риби
Доколку сте решени да се занимавте со бизнис , бидете трпеливи. Резултатите ќе бидат видливи до крајот на летото, но дотогаш немојте да седите со скрстени раце. Посветете повеќе внимание на изгледот. Очекувајте нешто ново на љубовен план , но не препуштајте се премногу.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *