Top
Dneven_horoskop_na_iLike_mk

Хороскоп за понеделник (11.02.2019)

Овен
Денес љубовта ве инспирира. Поради неа убаво се чувствувате и фантастично изгледате. Доколку сте во недефинирани односи со саканото лице, стрпете се уште неколку дена. Не претерувајте со премногу нежности, бидејќи таа од толкава плима на емоции може да побегне од вас. Благодарение на вашиот дух, нижите само деловни успеси. Ќе бидете во ситуација да донесувате брзи и исправни одлуки.

Бик
Пристрасно гледате на нештата што го окупираат вашето внимание. Пожелно е да се посоветувате со некого и да најдете начин за подобро да функционирате. Загрижени сте поради застојот од деловна природа. Но, не грижете се, тоа е нормална појава. Ќе успеете во нешто значајно. Насочете се кон креативната работа. Денот е идеален за забава, уметност и уживање во романтика.

Близнаци
Некој чувствува привлечност кон вас, но не сте задоволни од конкретната ситуација. Настојувате сите да ги привлечете со вашиот шарм, што е невозможно. Врската со Скорпија, било да е емотивна или деловна, во секој случај е значајна. Деловните резултати се видливи, но бидејќи постои можност некој да ве изнервира, избегнувајте расправии и водете сметка помалку да озборувате.

Рак
Денот е успешен за учење и остварување на сите видови комуникација, вклучувајќи го и патувањето. Здравствените проблеми ве вознемируваат. Наместо да се плашите, одете на лекар и ќе добиете соодветен одговор. Ќе видите дека ситуацијата не е таква каква што сте ја замислувале. Малку сте хипохондрични. Во фаза сте на донесување важни одлуки.

Лав
Главните размислувања ви се насочени во наоѓање начин како да го збогатите буџетот. Свесни сте дека многу вложувате, а резултатите не се видливи. Дополнителната работа е актуелна, како и штедењето. Мора да го ставите под контрола непромисленото трошење. Да се биде горд има своја цена. Затоа обидете се да бидете она што сте – сложена и привлечна личност.

Девица
Исклучително успешен работен ден. Ги шармирате соработниците и конкуренцијата, така што ги остварувате сите планови. Иако сте ментално и интелектуално супериорни, не го потенцирате тоа, бидејќи само од себе се подразбира. Обидете се да им пристапите на проблемите пристрасно и да најдете соодветно решение за нив. Тоа е најдобар начин да избегнете нервна раздразливост.

Терезија
Ве очекува успешен деловен период, но дури за неколку дена. Дотогаш вооружете се со трпение и обидете се да испливате од проблемите од финансиска природа. Почнете да размислувате за купопродажба на недвижен имот, што ќе биде поволно во наредните дена. Собирате сила за нови победи, а тоа ќе биде остварливо дури по неколку дена.

Скорпија
Под услов да сте прифатиле нечија сугестија, успешно ќе го решите проблемот. Пред вас е предизвик што бара истрајност и познавање на материјата. Не плашете се, туку тргнете во акција. Поради нешто сте непотребно исплашени. Сакате да се реши тоа побрзо, но тоа не зависи само од вас. Ќе имате поддршка од пријателите, но и понуда некаде да отпатувате.

Стрелец
Пред вас е борба за престиж крунисана со успех. Бидејќи среќата ве следи во секој поглед, искористете ја шансата, но обидете се да се препуштите на убавата страна на животот. Уживајте. Јарец се обидува да ве разбере, но тоа тешко му поаѓа од раце. Премногу се разликувате за да ги прифатите неговите сугестии. Овој пат треба да го послушате.

Јарец
Заборавете на кукањето поради судбината и на блокадата при соочувањето со предизвиците и средбите со нови луѓе. Со Стрелец имате чудна врска. Иако на прв поглед се чини дека функционирате одлично, меѓусебно слабо се разбирате. Обидете се да извлечете некоја поука од претходното искуство.

Водолија
Практично пристапете на животот за да ги сведете загубите на минимум. Нема време за губење. Само со јасен поглед може да ја постигнете целта, во спротивно ве очекува недоразбирања со околината. Стрелецот ве разбира, но затоа со Рибите се можни извесни проблеми. Проверете ја крвната слика.

Риби
Од случувањата извлечете максимум, но не задоволувајте се само со тоа. Наскоро следува сериозно преиспитување поврзано со вашите постигнати резултати. Мора да бидете јаки за да се соочите со тоа. Својата доминација ќе и’ ја наметнувате на околината. Бидејќи таквиот став не е ни малку убедлив, многу пријатели нема да наседнат на него, туку ќе ве избегнуваат.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *