Top
Dneven_horoskop_na_iLike_mk

Хороскоп за сабота (10.02.2018)

Овен
Денес сосема сте и’ предадени на работата. Партнерот нема многу разбирање за вас, па можни се несогласувања. Успех на финансиски план. Денес избегнувајте какво било патување. Посветете повеќе внимание на фамилијата.

Бик
Многу сте позитивно расположени. Ве очекуваат добри вести на работа, а финансиската состојба ви се подобрува. Сепак, најважно е што партнерот денес очекува многу разбирање и љубов. Уживајте.

Близнаци
Добар интелектуален еротски однос со саканото лице. Може малку да ги стивнете страстите, бидејќи лесно ве обзема лутина. Можни се физички повреди, бидете внимателни. Финансиска добивка.

Рак
Ве очекува пријатен ден исполнет со страствено љубовно искуство. Партнерот ви е необично чувствителен, потрудете се да бидете нежни. Добри вести. Можност за патување. Здравјето ви е одлично.

Лав
Денес деловно сте ангажирани. На љубовно поле остварувате хармоничен однос, исто така, и во однос на личните ставови. Финансиската добивка е понагласена. Проблеми во сообраќајот и со пријателите.

Девица
Односот со партнерот е добар, но повеќе на интелектуално отколку на љубовно ниво. Можно е емотивно незадоволство. Големи трошоци. Убави односи со пријателите и соседите. Добро здравје.

Терезија
Треба да ја контролирате својата потреба за доминација. Ако не постапите така може да влезете во непотребна расправија со најблиските. Сигурна добивка или наследство. Страсна љубов.

Скорпија
Необично добро сте расположени. Ве очекува урамнотежен однос, особено со саканото лице. Можност за кратко патување. Сепак, бидете внимателни, можни се проблеми на пат. Добро здравје.

Стрелец
Иако сте сосема свртени кон работата, финансиската состојба нема да ви се подобри. Или имате големи трошоци, па се’ што ќе добиете веднаш го трошите. Проблематичен однос со фамилијата.

Јарец
На партнерот како да му е пријатна вашата сензуалност, бидејќи однос ќе ви се подобри. Успех во љубовта и во игрите на среќа. Сигурна финансиска добивка. Можни проблеми на работа. Лошо здравје.

Водолија
Партнерот денес е расположен, па ќе можете да остварите добра интелектуална комуникација, но не и на емотивен план. Можност за помала добивка. Избегнувајте непознати места. Помали проблеми со децата.

Риби
Поголемиот дел од денот ќе го поминете со пријателите, бидејќи добро се чувствувате. Сепак, мало недоразбирање со нив. Ситуацијата на љубовен план се подобрува. Проблематична финансиска состојба.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *