Top
Dneven_horoskop_na_iLike_mk

Хороскоп за сабота (07.10.2017)

Овен
Се’ е во знакот на работата и правење планови врзани за тој сегмент од животот. Кога станува збор за нешто друго, помалку сте успешни, а повеќе несигурни. И покрај тоа што среќно ја пребродивте опасноста, морате и понатаму да бидете внимателни. Некој пробува да ве изневери, внимавајте.

Бик
Ако сакате необични работи, ќе ги добиете. Конечно работите се искристализираа и знаете на што сте. Решавате проблем со партнерот, па можете да земете здив. Соберете сила за нови случувања, ќе биде забавно, лудо и незаборавно.

Близнаци
Љубовта и пријатните возбудувања ви ги прават интересни наредните моменти. Една личност ве возбудува, па нема сомневање дека ќе тргнете во освојување. Немојте да сте прибирливи, смислата за уметност е зголемена, потрудете се да ја искористите. Можни се проблеми со крвните садови.

Рак
Подобро ви е да правите услуги и да им помагате на другите, отколку обратно. Нека не ве изненадува зголемената интуиција. Очекувајте среќен пресврт на ситуацијата. Ќе профитирате на повеќе страни, посебно на финансиска. Прифатете флерт, ќе бидете задоволни.

Лав
Единствена преокупација ви е да бидете активни на повеќе полиња. Не трошете ја беспотребно енергијата, потрудете се да се опуштите и одморите. Бидете трпеливи со секоја работа која го бара тоа од вас. Дајте си шанса да го подобрите односот со партнерот.

Девица
Полни сте со енергија, се занимавате со физички активности и спорт. Бидете внимателни, опасноста од повреди е зголемена. Се’ останато е под контрола. Морате да вложите максимум сила за да ги остварите денешните обврски. Ве очекува емотивно задоволство.

Терезија
Соберете сила за нов прилив на емоции кои ќе бидат доста поинтензивни од вообичаено. Ве очекуваат многу возбудувања на тема љубов. Некои од вас ќе имаат здравствени проблеми. Некој близок ќе се потруди да ве испровоцира.

Скорпија
Зрачите со љубов, среќа и хармонија. Причина за доброто расположение не е само љубовта , туку и се’ што ве опкружува. Главоболката е последица на невниманието, исконтролирајте го видот. Во друштво се чувствувате неубаво и несигурно, а во прегратката на партнерот среќно.

Стрелец
Не сте способни за напорна работа. Потрудете се да одложите секаква активност и покрај тоа што нема да ви биде лесно. Внимавајте на органите за говор и слух, можни се компликации. Имате многу идеи кои чекаат да бидат реализирани, потрудете се што побрзо да го направите тоа.

Јарец
Односите со партнерот не се сјајни. Имате лош начин на живот, се предавате само на забава. Внимавајте на исхраната и спортувајте бидејќи организмот ви е слаб. Ако продолжите со тоа темпо, можат да се јават и проблеми на професионален план.

Водолија
Правите поволен пресврт во професијата. Благодарение на претходни искуства и познанства, успехот е неизбежен. Се наоѓате во состојба на пречувствителност и зголемена интуиција, искористете ја на вистински начин. Морате да бидте опуштени, нервниот систем е на удар.

Риби
Со партнерот сте во хармонија, а исто така и со родителите и пријателите. Емотивноста е изразена, нагласена е приврзаноста кон домот. Потребата да се грижите за некого исто така е нагласена. Стомачните проблеми се последица на несоодветна исхрана.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *