Top
Dneven_horoskop_na_iLike_mk

Хороскоп за петок (05.04.2019)

Овен
Морате малку да го намалите темпото, тоа е една од причините за да избегнете вербални дуели, но и повреди. Имате голема желба да ја остварите целта, но не реагирате на вистински начин. Бидете пасивни и одмарајте се.

Бик
Полека опуштете се од стресовите, бидејќи знаете на што сте. Денот е одличен за работа, но не и за љубов, бидејќи чувствата не ви се возвратени на начин на кој би сакале. Причината за ладниот однос кон партнерот треба да ја побарате во виши околности.

Близнаци
Уживате во хармонијата која владее во сите сегменти од животот. Професионалните успеси, друштвениот живот и толеранцијата во ваква комбинација не се случуваат често. Треба максимално да го искористите денот и да си зададете што повеќе обврски.

Рак
Суетата е нагласена, затоа и тоа како ќе ви биде важно туѓо мислење. Обврските бараат да потрошите извесна сума на пари. Иако таа ќе биде поголема од планираното, мирно поднесете го тоа. Со партнерот ќе ги расчистите нерешените сметки.

Лав
Вознемирени сте бидејќи немате доволно самодоверба. Околината со критики се труди што повеќе да го потенцира вашето чувство на ниска вредност. Потрудете се да бидете посилни и потолерантни. Не нервирајте се за глупости.

Девица
Професионалниот успех пратен е со емотивно задоволвство. Работите ги решавате само онака како што вие умеете. Повеќе не го идеализирате партнерот, бидејќи станувате свесни за сите негови слабости. Мислите дека малку е неискрен и дека нешто прикрива.

Терезија
Бидејќи сте перфекционсти,тешко ќе успеете да бидете задоволни. Ретки се таквите кои ги исполнуваат вашите не баш скромни критериуми. Наочете се кон работи кои не ве интересираат многу. Моменталните преокупации не се вистинско решение за личности како вас.

Скорпија
Потрудете се да ја промените преокупацијата, само така ќе можете да избегнете криза предизвикана од општата слабост на организмот. Свесни сте дека работите не ссе случуваат онака како што сакате, па затоа и се чувствувате немоќно.

Стрелец
Окупирани сте со необични проблеми, затоа занимавјате се со специфично хоби. Ставот е исправен бидејќи само така ќе можете да внесете динамика во секојдневниот живот. Се ви е монотоно, а тоа дополнително ве загрижува.

Јарец
Бидејќи немате причина да бидете нерасположени, доколку тоа се случи сами сте виновни. Ја отфрлате среќата. Морате да сфатите какво е времето во кое живеете и да се прилагодите. Искрени сте и чесни, затоа и тешко се снаоѓате.

Водолија
Околностите бараат прилагодување. Тоа и го правите иако прилично сте конфузни. Опуштете се бидејќи на крај се ќе излезе подобро отколку што замислувавте. Интелектот е сјаен, така што ќе решите важна енигма. Ве очекува успех.

Риби
Пред вас се неочекувани случувања. Чудно им пристапувате на проблемите, но тоа е добро барем не е нервирате. Се наоѓате пред животни пресврти, кои покрај останатото, можат да доведат до важни промени.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *