Top
Dneven_horoskop_na_iLike_mk

Хороскоп за 01.12.2021 (среда)

ОВЕН
Совршена можност ќе ги следат вљубените и оние што се на пат да се вљубат. Денот е погоден за финансиски трансакции, соработка со пријателите и работа со децата. Ќе бидете набиени со позитивна енергија. Релаксирајте се и забавувајте се во друштво.

БИК
Околностите се погодни за зближување со личноста што ве привлекува на интелектуално ниво. Вашите планови ќе бидат изложени на туѓи погледи. Имате конкуренција. Внимавајте на притисокот, срцето и расположението. Во донесувањето заклучоци држете се до фактите.

БЛИЗНАЦИ
Привлекувате личност за која не сте сигурни дали одговара на вашиот идеален тип. До израз ќе дојде вашата грижливост, практичност и подготвеност за напорна работа. Ќе ви помогне медитацијата и вежбите за истегнување. Не потценувајте ги непријателите.

РАК
Влегувате во минлив период на преиспитување на своите чувства. Ќе посакате промена. Внимателно обработете и подгответе ги важните деловни информации. Во меѓувреме, внимавајте на својот изглед. Бидете уредни. Проверете ги примените вести.

ЛАВ
Не дозволувајте деловните проблеми да ја нарушат хармонијата во вашиот интимен живот. Поправете ги расипаните апарати и направете ги неопходните поправки во својот дом. Можни се минливи пречки во дишењето. Бранете ги своите животни уверувања.

ДЕВИЦА
Нема да бидете доволно смирени за улогата што сами себеси си ја наметнавте. Одложете се’! На работното место се можни сплетки, но немојте да учествувате во нив. Пред да се напиете од некој лек, прочитајте го упатството. Не покажувајте го немирот што тлее во вас!

ТЕРЕЗИЈА
Ќе ги согледате добрите страни на својата врска и ќе уживате во сите нејзини благодати. Неделата е исклучително поволна за купување, договарање соработка и преговори околу парите. Омилени сте, привлечни и задоволни со себе. Забавувајте се со пријателите, но и уживајте на работното место.

СКОРПИЈА
Ништо не оставајте му на случајот. Партнерот гледа и слуша повеќе отколку што мислите вие. Ќе напредуваат само оние што се занимаваат со интелектуална работа. Чувајте се од настинки и внимавајте на здравата исхрана. Наметнете се со своите идеи и планови.

СТРЕЛЕЦ
Прашањата врзани за домаќинството и однесувањето на блиските ќе бара поголема концентрација. Време е да се фатите во клинч со неплатените сметки и трошоци. Убаво разгледајте ги бројките на листовите, но и парите. Искористете ги моментите на самотија. Избегнувајте стресни ситуации.

ЈАРЕЦ
Немојте премногу да им се давате на оние што не знаат да го ценат тоа и да го препознаат тоа како љубов. Со решително „не“ обидете се да ја избегнете мешаницата, здодевните посети и исцрпувачките полемики. Потребна ви е промена на климата. Бидете доследни самите на себе.

ВОДОЛИЈА
Љубовниот живот ви минува низ хармоничен период, но ви сте премногу уморни за нежности. Многу нешто ќе ви биде нејасно и неизвесно. Не наметнувајте се премногу. Позанимавајте се со надворешниот изглед. Во ништо не претерувајте. На работното место ве очекуваат многу успеси и убави настани.

РИБИ
Среќата ви тропа на врата. Одговорете на нејзиниот повик и бидете сигурни дека нема да зажалите! На работа немате конкуренција. Имате можност да покажете се’ што знаете. Од храната исфрлете ги маснотиите и слатките. Со студена глава анализирајте ја ситуацијата.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>