Top
Ezera-vo-Amerika-iLike-mk

Видео со најубавите пејзажи од Северна Америка

Фотографот Шејн Блек е автор на ова фантастично видео во кое се прикажани најубавите пејзажи на Северна Америка. Клипот е реализиран од 20.000 фотографии снимен со „Canon“ апарати.

Шејн со својот тим поминал 22.500 километри, а ангажманот за овој проект траел речиси 4 месеци.

Видеото-разгледницата се вика „Adventure is Calling II“.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>