Top
Momenti-vo-Azija-iLike-mk-F

„Моменти во Азија“ – Одлично видео снимено со iPhone

Моменти во Азија“ е фантастично видео во целосна реализација на фотографот Маркус Контиаинен од Хелсинки, Финска. Тој поминал 35 дена во Азија и со помош на неговиот телефон iPhone 5S го направил ова одлично видео. Клипот вклучува материјали од Токио, Осака, Нагоја, Кјото, Сингапур, Ханој, Бангкок и Хонгконг. Пријатната песна во позадина е „Dorian“ која доаѓа од првиот албум на данската кантавторка Agnes Caroline Thaarup Obel.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>