Top
Raskoshniot-Dubai-iLike-mk

Раскошниот Дубаи во движење каков што досега не сте го виделе

Популарниот фотограф Роб Витворт објави фасцинантно видео од преубавиот и раскошен Дубаи.

Ова видео го прикажува градот во движење, почнувајќи од копно, па снимањето продолжува во авион и повторно се враќа на копно. Тој за реализација на проектот добил согласност од локалната власт.

Фотографот изјави:

Дефинитивно ова е најкоплексното видео кое досега сум го работел.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>