Top

Пристигнува иднината преку Volkswagen XL1

Тврдите дека сте виделе вонземјани? Признаваме ние не, но барем знаеме како би можел да изгледа нивниот превоз. Сликите и деталите за новиот концепт на Volkswagen, XL1 нѝ даваат за право да мислиме дека се работи за вонземска интелегенција.
Концептот беше претставен на автомобилското шоу во Катар и досега неверојатно со потрошувачка на гориво од 0,9л/100км. Вауууу! Тоа е иднината која треба да ги донесе автомобилите кои трошат еден литар или помалку гориво на 100 километри.
Должината на Volkswagen XL1 изнесува 3.8 метри, ширина 1.6 метри и висина од 1.2 метри.

Сите дополнителни детали за овој автомобил можете да ги прочитате овде.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *