Top

Порше 918 Спајдер – брзо и скапо задоволство

Најавите за овој нов концепт на Порше се прилично ветувачки. Оваа извонредна машина развива брзина од 0 – 100 км за неверојатно време од 3 секунди, а максимална брзина му е 320 км/h . Mоже да се пофали со 700 коњски сили, a ова задоволство би ве чинело околу еден милион евра.Автор: Јовановски Горан

Сакате да објавите статија на iLike.mk? Пишете ни на contact@ilike.mk.

Станете наш facebook фан.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *