Top

Најавени тестирања за наследникот на легендарната Лада Нива

Се најавува дека Лада Нива ќе дебитира на московскиот салон за две години. Тестирањата започнуваат уште оваа годна. Се најавува нов мотор од 1.8 литри и 125 коњски сили. Дизел варијанта сеуште не е во опција. Од АвтоВАЗ велат дека ќе ги запазат способностите на Лада за секаков терен. Основната варијанта ќе биде опремена со воздушни перничиња и антиблокажен систем на сопирачки. Уште се вели дека цената ќе остане на нивото на сегашната, што е одлична вест.Автор: Јовановски Горан

Сакате да објавите статија на iLike.mk? Пишете ни на contact@ilike.mk.

Станете наш facebook фан.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *