Top
Snow-art-Banff-iLike-mk

Вистинка уметност врз снежните наноси во Банф

Британскиот уметник Симон Бек направил вистински ремек-дела врз насобраниот снег во карпестите делови на Националниот парк Банф, Канада.

Снежниот арт е вистинска атракција за посетителите, а според прогнозите би требало да остане уште најмалку една седмица, сè до топење на снегот.

Погледнете неколку фотографии кои ги направи екипата на Симон.

Snow-Art-by-Simon-Beck1

Snow-Art-by-Simon-Beck2

Snow-Art-by-Simon-Beck3
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *