Top
Sandsculptures-iLike-mk-F

Неверојатни скулптури од песок

Во детскиот парк „Story Land“ во Њу Орлеанс се поставени 8 скулптури од песок инспирирани од анимирани филмови, филмови, како и игри. Тематските скулптури ги импресионираат посетителите на паркот.

Sandsculptures-iLike-mk-002

Sandsculptures-iLike-mk-003

Sandsculptures-iLike-mk-004

Sandsculptures-iLike-mk-005

Sandsculptures-iLike-mk-006

Sandsculptures-iLike-mk-007

Sandsculptures-iLike-mk-008
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *