Top
Brussels-Flower-Carpet-iLike-mk-F

Импресивен тепих изработен од цветови во Брисел

Секоја втора година на главниот плоштад во Брисел се случува инсталирање на тепих од свежи цветови во чест на турските имигранти. Овој тепих е изработен од бегонии, а дезенот и боите се инспирирани од традиционалните турски теписи. Оваа убава традиција ја започнал градинарот Е. Стаутеманс пред околу 55 години.

Brussels-Flower-Carpet-iLike-mk-002

Brussels-Flower-Carpet-iLike-mk-003

Brussels-Flower-Carpet-iLike-mk-004

Brussels-Flower-Carpet-iLike-mk-005

Brussels-Flower-Carpet-iLike-mk-006

Brussels-Flower-Carpet-iLike-mk-007
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *