Top
oskarovsko-selfie-crtez-ilike-mk

Неверојатна цртана верзија на фамозното Оскаровско „селфи“

Помина речиси еден месец откога Елен Деџенерис го направи фамозното Оскаровско „селфи“ кое постави нови рекорни на друштвената мрежа „Твитер“ и се стекна со планетарна слава. Оттогаш, на интернет можеа да се сретнат најразлични шеги, досетки, како и негови пародии.

А, неодамна популарното „селфи“ доби своја цртана верзија. Автор на цртежот е Хедер Руни, 20-годишна студентка по уметност.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *