Top
Golden-Ombre

Направете си уникатни саксии за цвеќе

Класичните саксии за цвеќе се едноставни и убави, но доколку сакате со малку труд можете да ги претворите во уникатни ремек дела. Тоа можете да го направите на неколку едноставни начини, како на пример со коноп, чипка, темперни бои, лак за нокти. Во продолжение погледнете неколку примери од кои може да „украдете“ идеја.

Chalkboard-Made

Face-Planted

Flower-pots-White-Dipped

Glitter-Dressed

IKAT-Painted

Lace-Trimmed

Pastel-Colorblock

Puffy-Printed

Stencil-Adorned-836x1024

Twine-Wrapped-919x1024
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>