Top
dekorativna-knjiga-iLike-mk-F

Декоративни книги за поубав амбиент во дневната соба

Доколку сте доволно креативни, книгите – нашите пријатели, освен што нè подучуваат, опуштаат и забавуваат, може да имаат и декоративна функција. Доколку имате стара книга со дебели корици за која сте сигурни дека повеќе не ви е потребна, ви предлагаме да ѝ доделите нова улога како неодоливна вазна за цвеќе. Едноставен и интересен детаљ како овој е добредојден во секој ентериер.

Како ви се допаѓа оваа идеја?

dekorativna-knjiga-diy-wuwu-magazine-1

dekorativna-knjiga-diy-wuwu-magazine-4

dekorativna-knjiga-diy-wuwu-magazine-5

Автор: Богољуб Кујунџиќ
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>