Top
fifa-2014-iLike-mk-F

Светското фудбалско првенство низ 25 фотографии

Изминативе 10-тина дена Бразил е центар на светот поради фудбалското првенство. Погледнете дел од спортската атмосфера во Сао Паоло, но и дел од протестите кои секојдневно се случуваат по улиците на Бразил во знак на преголем износ на финансиски средства насочени кон овој настан.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *