Top
Што готват бабите ширум светот

Погледнете што готват бабите ширум светот

Фотографот Габриел Галимберти изработил интересни тематски фотографии на тема „готвење“. Тој поминал повеќе од 25 држави со цел да ги фотографира традиционалните јадења. Па, во продолжение погледнете што подготвуваат бабите во Шпанија, а што бабите од Мароко.

Албанија

Албанија

Алјаска

Алјаска

Алжир

Алжир

Боливија

Боливија

Бразил

Бразил

Египет

Египет

Ерменија

Ерменија

Филипини

Филипини

Хаити

Хаити

Индонезија

Индонезија

Италија

Италија

Канада

Канада

Кенија

Кенија

Латвија

Латвија

Либан

Либан

Малезија

Малезија

Мароко

Мароко

Мексико

Мексико

Шпанија

Шпанија

Шведска

Шведска

Тајланд

Тајланд

Турција

Турција

Замбија

Замбија

Занзибар

Занзибар

Зимбабве

Зимбабве
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>