Top
Протестите во Киев одблизу

Протестите во Киев одблизу

Украинското Министерство за здравство соопшти дека конечниот биланс на жртви во немирите во Киев изнесува 82, а за време на протестите се повредени 699 лица. Насилство низ улиците во главниот град на Украина е најлошото откако државата стекна независност во 1991 година.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>