Top
Hayato-Wakabayashi-iLike-mk

Прекрасна глетка кон замрзнатите водопади во Јапонија

Ви ја претставуваме галеријата „Гравитација“ на талентираниот фотограф Хајато Вакабајаши од Токио. „Гравитација“ е фото-приказна во која главната улога ја имаат преубавите замрзнати водопади ширум Јапонија.

Хајато вели:

На мој начин го овековечив овој природен феномен, успешно избегнувајќи ги клишеата. Мислам дека успеав да ја доловам убавината на водопадите скриени длабоко во јапонските планини.

Hayato-Wakabayashi-iLike-mk-1

Hayato-Wakabayashi-iLike-mk-2

Hayato-Wakabayashi-iLike-mk-3

Hayato-Wakabayashi-iLike-mk-4

Hayato-Wakabayashi-iLike-mk-5

Hayato-Wakabayashi-iLike-mk-6
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>