Top

Модните фотографии на Емре Гувен

Емре Гувен е моден фотограф, по потекло од Турција. Дипломирал на Универзитетот во Билкент, а во 2006-та влегува на голема врата во модниот свет. Од тогаш, негови фотографии се редовно дел од реномираните модни магазини како Harper’s Bazaar, ELLE, Marie Claire, Madame Figaro и Beymen Magazine. Неговите фотографии критичарите ги опишуваат како “стилски, шик и сензуални”. Во прилог погледнете дел од неговото портфолио.Facebook FAN page
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *